УСЕЩАНЕТО ЗА БУФЕРИТЕ СЛЕД ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕХВЪРЛИ ПО ВРЕМЕ НА УДАРИ, ПО ВРЕМЕ НА СПАРИНГ И ФАЙТ, ЗА ДА МОЖЕ ДА СА АКТИВНИ И ПО ВРЕМЕ НА СТРЕС.
Много хора тренират сами, но никога не са играли с човек и си мислят, че могат нещо. Други тренират много бутащи ръце, но никога не са удряни и не знаят даже какво е това, а там стресът и страхът са на първо място, и ако не се научиш да ги контролираш, те ще те победят, а не противника!

Тук царят на усета е ударът и възможността ви да го контролирате, заобиколите или използвате във ваша полза е вашият успех или загуба. Давай, за да вземеш, взимай, за да дадеш! Това е важен принцип в боя и екшъна. Давай място на удара на противника, освободи му място, не го спирай и не го пресирай, защото на него му трябва опорна точка, за да те контролира и счупи. Дай му пролука, посочи му място, където да удари, не го оставяй той да го намери. Води го към мястото, където вие искате, за да може давайки – да вземете. Дай малко, вземи всичко. Ако не искаш да дадеш и малко, ще ти вземат всичко.

УСЕЩАНЕТО ЗА ДИСТАНЦИЯ, ТАЙМИНГ, ДВИЖЕНИЕ, ПОСОКА, РИТЪМ, БАЛАНС, БОЕН ДУХ, ЩЕ ВИ ДАДАТ ОТГОВОРИТЕ КОГА, КАКВО И КОЛКО.
Не прилагайте заучени техники, защото никога ситуациите не са едни и същи, и подходът не може да е еднакъв. Даже и техниката и позицията да изглежда същата, то може енергията в нея да е друга.
Тук трябва да се освободи да действа вашето умение за усет, водене и контрол, натрупано от упражненията по двойки. Тук и усета за буфера ще ви даде необходимото предимство, което да усетите, за да предвидите ситуацията и да я използвате във ваша полза.

Колкото повече, толкова повече, е казал един известен анимационен герой. Колкото повече сте тренирали сами, колкото повече сте тренирали с човек, колкото повече сте тренирали спаринг, толкова повече неща ще можете да видите и да умеете. Ако тренирате едно, можете само едно.